top of page

Охорона праці, безпека життєдіяльност

Алгоритми дій при виникненні надзвичайних ситуацій

1. Алгоритм дій при виникненні пожежі

1.1. Кожний працівник закладу освіти при виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури і т.п.) повинен негайно повідомити про це за телефоном 101 в пожежно-рятувальну службу (при цьому необхідно назвати адресу об'єкту, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище, вжити по можливості заходів по евакуації людей, гасінню пожежі і збереженню матеріальних цінностей). 1.2. Особи, які в установленому порядку призначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, повинні: 1.2.1. Доповісти про виникнення пожежі черговому адміністратору або директору освітнього закладу та повідомити про виникнення пожежі за телефоном 101,102 в пожежно-рятувальну службу. Оповістити ланку пожежогасіння, добровільну пожежну дружину (до 30 сек.). 1.2.2. Отримати на посту в роздягалці ключі (взяти з шафи ключі від запасних виходів) та відкрити усі запасні виходи корпусу гімназії (бухгалтерія, актовий зал, спортивний зал, харчоблок) (до 50 сек.) 1.2.3. Подати сигнал (три довгі дзвінки) на проведення евакуації учнів та працівників із закладу. 1.2.4. При можливості оповістити голосом через радіомережу або особисто голосом, проходячи при цьому поверхами будівлі (Три довгі дзвінки або механічний дзвінок та команди голосом. Приклад: Увага всім!!! Сталася пожежа на 2-му поверсі будівлі, проводиться евакуація, всім негайно покинути приміщення) (до 2 хв.). 1.2.5. Під час евакуації знаходитися на проході поруч з кабінетом № 1 і направляти потоки учнів до запасних виходів, не допустити при цьому перехрещування потоків між собою. Учні з лівої сходової клітки направляються на лівий вихід, з правої сходової клітки на правий вихід. 1.2.6. Надавати допомогу (виходячи із ситуації) в евакуації матеріальних цінностей та архіву бухгалтерії і документів із приймальної директора гімназії. 1.2.7. Організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до осередку пожежі. Надати допомогу в організації гасіння пожежі. 1.2.8. У разі загрози життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього наявні сили і засоби. 1.2.9. Забезпечити дотримання вимог безпеки працівниками, що беруть участь в гасінні пожежі.

2. Алгоритм дій при виявлені ртуті

2.1. Негайно особисто повідомити чергового адміністратора та директора про подію (до 30 сек.). 2.2. Організувати ізоляцію місця розливу ртуті (огородити місце розливу ртуті), щоб не допустити переміщення дітей та педагогів через місце розливу ртуті (до 2 хв.). 2.3. Подати сигнал (голосом по радіо, голосом при обходженні по коридорах або три довгі дзвінки) на проведення евакуації учнів та працівників з освітнього закладу з того корпусу, де розлита ртуть (Три довгі дзвінки або механічний дзвінок та команди голосом. Приклад: Увага всім!!! В коридорі закладу виявлено розлив ртуті. Усім негайно покинути навчальні кабінети. Зібратись на спортивному майданчику гімназії.) (до 30 сек.) 2.4. Після завершення екстреної евакуації вжити заходів щодо недопущення дітей у приміщення гімназії. 2.5. Зустріти та супроводжувати спеціалістів для проведення демеркуризації.

3. Алгоритм дій при виникненні буревію, урагану, смерчу чи інших стихійних лих

3.1. З отриманням інформації (від чергового управління або відділу з питань НС місцевого органу виконавчої влади, місцевого самоврядування, відділу освіти) про загрозу буревію, урагану, смерчу негайно довести інформацію до чергового адміністратора та директора (до 30 сек.) 3.2. Оповістити учнів та працівників про насування стихії. Інформувати їх про закриття вікон в кабінетах та дверей, щоб уникнути їх побиття (Приклад: Увага всім!!! Насувається (смерч, ураган, шквальний вітер). Терміново закрити вікна та двері, відійти від вікон, не панікувати) (до 5 хв.). 3.3. Перевірити та при необхідності закрити вікна в коридорах, щоб уникнути їх побиття (до 10 хв.). 3.4. За вказівкою директора відкрити додаткові приміщення для укриття учнів та працівників або подати команду на збір учнів. Збір учнів: 1, 2, 3 поверх старого корпусу – в спортивному залі; 2,3 поверхи нового корпусу – в їдальні; початкові класи – в актовому залі; майстерні, кабінет «Захист України» - в малому спортивному залі. 3.5. Не допускати виходу учнів з приміщень перед та під час проходження стихії. 3.6. Після стихії перевірити цілісність вікон в коридорах, дверей та покрівлі на предмет пошкодження і доповісти директору.

4. Алгоритм дій при захопленні заручників в освітньому закладі:

4.1. Негайно проінформувати про факт захоплення заручників в освітньому закладі чергового адміністратора, директора гімназії (особисто, по телефону чи передати через кого- небудь), за тел. 101, 102. Якщо немає можливості повідомити всіх, потрібно намагатися повідомити хоча б одного зі списку. 4.2. По можливості вияснити (зрозуміти), чого хочуть терористи, визначити для себе, хто з них найнебезпечніший (нервовий, рішучий, агресивний). 4.3. Виконувати всі вказівки ватажка, нічого не починати робити без дозволу терориста. 4.4. Не апелювати до совісті терористів, це майже завжди марно. Не наполягати на своєму. Говорити спокійно і дивитися прямо в очі злочинцю. 4.5. Не підвищувати голос і не жестикулювати, навіть якщо ви хочете про щось попередити. 4.6. Не квапити нікого і не робити необдуманих дій. 4.7. Якщо поблизу стався вибух, не поспішати покинути приміщення, щоб не прийняли за злочинцята щоб не стати мимоволі мішенню для групи захоплення. 4.8. Продовжувати виконувати свої обов’язки в залежності від обставин, що склалися. 4.9. Зустріти самому (по можливості) групу захоплення і чітко повідомити, де знаходяться терористи, їхні вимоги, озброєння, кількість захоплених людей, підходи до місця їхнього перебування та інше. 4.10. Надалі діяти відповідно до розпоряджень керівника антитерористичної операції.

5. Алгоритм дій при вибуху на території об'єкта:

5.1. У випадку вибуху необхідно негайно доповісти черговому адміністратору, директору освітнього закладу (особисто, по телефону чи передати через кого-небудь). 5.2. Негайно, будь-яким засобом організувати евакуацію персоналу, учнів з осередку вибуху, зруйнованих або ушкоджених вибухом приміщень. 5.3. До прибуття служби швидкої допомоги організувати надання постраждалим первинної медичної допомоги. 5.4. Організувати охорону місця вибуху і забезпечити його ізоляцію до прибуття компетентних органів. 5.5. При виникненні пожежі вжити заходів щодо гасіння власними силами і наявними протипожежними засобами.

6. Алгоритм дій при надходженні погрози по телефону

6.1. Зафіксувати дату, час і тривалість анонімного повідомлення, місце установки телефону, на який надійшло повідомлення, його номер і негайно доповісти черговому адміністратору або директору закладу. 6.2. Негайно будь-яким засобом спробувати «зав'язати розмову» з анонімом і з'ясувати конкретну інформацію про його особу, професію, місце перебування і, якщо можливо, схилити до добровільного відмовлення від задуманої акції. 6.3. Під час розмови вжити заходів щодо запису анонімного повідомлення, визначення номера телефону анонімного абонента шляхом використання технічних можливостей даного телефонного апарата та свого особистого телефону. 6.4. По пам'яті скласти докладний опис висловлених погроз або повідомлення а також висунутих ультиматумах зміст погроз характеристику його голосу та інших вимогах. 6.5. Забороняється обговорювати отриману від аноніма інформацію з іншими співробітниками.

7. Алгоритм дій при виявленні підозрілого предмета на об'єкті:

7.1. Точно визначити місце перебування підозрілого предмета 7.2. Дати вказівку не наближатися, не торкатися предмету, не розкривати, не переміщувати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском, не користуватися радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями поблизу підозрілої знахідки. 7.3. Негайно доповісти черговому адміністратору, директору освітнього закладу (особисто, по телефону чи передати через кого-небудь), повідомити чергові частини правоохоронних органів. 7.4. Шляхом опитування заявника й очевидців установити час виявлення предмета, його точне місцезнаходження, відомості про особу, яка залишила підозрілий предмет (чоловік, жінка, вік, прикмети, одяг, хода тощо). 7.5. За необхідності організувати евакуацію учнів, персоналу, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета. 7.6. Зафіксувати установчі дані осіб, які виявили підозрілу знахідку, та забезпечити їхню присутність на момент прибуття оперативно-слідчої групи правоохоронних органів. 7.7. При необхідності організувати відключення побутових і виробничих комунікацій – газу, води й електрики. 7.8. Якщо з виявленим предметом з ознаками вибухового пристрою відбувалися будь-які дії до прибуття представників правоохоронних органів, необхідно дочекатися появи фахівців – вибухотехніків і обов’язково повідомити їм про здійснення маніпуляцій з підозрілою знахідкою. 7.9. Не знімаючи охорони об’єкта, забезпечити можливість безперешкодного проходу або проїзду до підозрілого предмета співробітників і транспорту оперативно-слідчої групи. 7.10. Оперативно й точно виконувати всі вказівки та рекомендації фахівця-вибухотехніка і старшого представника від правоохоронних органів.

8. Алгоритм дій здобувачів освіти та працівників закладу під час артобстрілу

8.1. Інструкція дій у надзвичайних ситуаціях для закладів освіти (далі - Інструкція) відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України від 2013 року з метою встановлення порядку дій здобувачів освіти та працівників закладів освіти при артобстрілах. 8.2. Дія цієї Інструкції поширюється на учнів та працівників закладу освіти під час перебування у приміщенні та на території закладу освіти та при виконання ними своїх функціональних обов'язків. 8.3. Директор закладу освіти несе персональну відповідальність за організацію індивідуального та колективної захисту працівників та здобувачів освіти закладу. 8.4. На початку артилерійського обстрілу директор закладу (або особа, яка виконує його обов'язки) зобов'язаний: 8.4.1. негайно надати вказівку керівнику ланки зв'язку та черговому персоналу на оповіщення здобувачів освіти та працівників закладу оповістити сигналом у закладі (один довгий, три короткі дзвінки або довгий дзвін шкільного дзвону) про початок артилерійського обстрілу; 8.4.2. забезпечити укриття здобувачів освіти та працівників закладу у захисній споруді з цивільного захисту, або в спеціально обладнаних пунктах розміщення на нижніх поверхах будівлі, а за відсутності можливості для переміщення в захисну споруду або на нижні поверхи - у навчальних класах, аудиторіях, коридорах та інших приміщеннях школи (початкові класи направляються в підвал через вхід на 1 поверсі; учні, які знаходилися у спортивному залі або на переході між старим та новим корпусами, направляються у роздягалки при спортивному залі; учні, які знаходяться в їдальні, переміщаються до дальньої стіни від вікон; з 2-3 поверхів направляються в підвал або через вхід на подвір’ї, або через вхід на 1 поверсі початкової школи, розміщуються на 1 поверсі старшої та початкової школи, де немає вікон); 8.4.3. за можливістю проінформувати в найкоротші терміни вищі органи управління щодо надзвичайної ситуації та вжити заходи щодо захисту здобувачів освіти та працівників закладу; 4.4. організувати надання першої допомоги постраждалим; за необх8.ідності викликати бригаду швидкої медичної допомоги за телефоном 103; 8.4.5 пересвідчитися на підставі доповнень класних керівників (викладачів, вчителів, вихователів, мерів класів та осіб, які виконують їх обов'язки), що всі здобувачі освіти та працівники закладу перебувають у захисній споруді, або пунктах розміщення; 8.4.6. при виявленні ознак присутності у повітрі хімічно небезпечних речовин (характерного запаху, або викликаючих подразнення шкіри та слизових оболонок, блювоти та інше) дати команду на використання засобів індивідуального захисту органів дихання: протигазів, а за їх відсутності - ватно-марлевих; 8.4.7. у разі виникнення в захисній споруді або в пунктах розміщення осередків займання забезпечити їх усунення з використанням первинних засобів пожежогасіння; за необхідності викликати пожежну службу за телефоном 101; 8.4.8. при утворенні завалів у захисній споруді або у пунктах розміщення та неможливості ліквідувати їх власними силами викликати пожежну службу та рятувальну службу за телефоном 101; 8.4.9. через 30 хвилин після закінчення артобстрілу одного з працівників, який знаходиться в укритті, направити для огляду та оцінки обстановки в будівлі та на прилеглій території; у разі, якщо особам, які знаходяться в укритті, не загрожує обвал будівлі, на шляхах виходу немає пожеж, вибухонебезпечних предметів (нерозірваних боєприпасів), обірваних ліній електропередач, відсутні ознаки наявності в повітрі хімічно небезпечних речовин (аміаку, хлору) особи, що знаходяться в укриті та пунктах спеціального розміщення, мають бути перенаправлені на безпечну територію; необхідно перевірити наявність здобувачів освіти та працівників закладу за списком, оцінити стан їх здоров'я, передати здобувачів освіти батькам та направити працівників додому. 8.5. На початку артилерійського обстрілу під час уроку класний керівник (вчитель, вихователь) зобов'язаний: 8.5.1. негайно закінчити заняття; 8.5.2. у разі раптового артилерійського обстрілу за відсутності можливості переміщення учнів у захисну споруду з цивільного захисту або до пунктів розміщення надати команду здобувачам освіти “Лягти на підлогу!”; переконатися, що всі учні знаходяться на безпечній відстані від вікон і максимально використовували захисні властивості несучих стін будівлі та меблів, що знаходиться у приміщенні; після закінчення обстрілу, переконавшись у відсутності небезпеки, дати команду “Встати!”, перевірити стан здоров'я здобувачів освіти, при необхідності розпочати надання першої допомоги постраждалим, організувати виведення учнів із будівлі та їх розміщення на безпечній ділянці; діяти відповідно до вказівок директора закладу освіти - начальника (особи, виконує його обов'язки); 8.5.3. за наявності можливості переміщення в захисну споруду або на нижні поверхи будівлі, взявши журнал обліку навчальних занять, у найкоротші терміни організовано вивести за найближчим маршрутом і розмістити здобувачів освіти у захисній споруді цивільного захисту або в пунктах розміщення, переконавшись, що в приміщенні вимкнено світло, знеструмлено електроприлади і всі учні покинули навчальну аудиторію, інші приміщення закладу; 8.5.4. під час переміщення у захисній споруді створити умови для вгамування паніки та порушення порядку серед здобувачів освіти, надавати у разі потреби допомогу здобувачам освіти та працівникам закладу; 8.5.5. перебуваючи у захисній споруді чи пункті розміщення, провести перевірку наявності учнів за журналом обліку навчальних занять, надавати першу допомогу постраждалим, перебувати у постійній готовності до використання первинних засобів пожежогасіння, діяти відповідно до вказівок директора закладу. 8.5.6. Дії викладача, які проводять заняття на прилеглій території школи (на вулиці): при подачі звукового сигналу "Увага! Артобстріл" необхідно: - негайно закінчити заняття; - дати команду учням направлятись до укриття 8.5.7. Якщо артобстріл почався під час заняття, відповідальність за евакуацію учнів у захисну споруду або на нижні поверхи будівлі несуть вчитель, який проводить заняття за розкладом. 8.5.8. Вільні від занять вчителі, а також не задіяні від звільнення виходу із закладу технічні працівники, швидко прямують до кабінету директора школи для отримання вказівок про організацію екстреної евакуації. 8.6. На початку артобстрілу під час уроку здобувачі освіти зобов'язані: 8.6.1. виконувати всі команди директора школи, класного керівника та вчителів: 8.6.2. при отриманні команди "Лягти на підлогу!" негайно зайняти місце на підлозі, закрити голову та вуха руками, закрити очі та відкрити рот; в проміжках між вибухами артилерійських боєприпасів зайняти максимально безпечне місце, використовуючи захисні властивості стін будівлі та меблів, що знаходиться у приміщенні; не вставати і не покидати приміщення (клас, аудиторію, коридор) до закінчення обстрілу та отримання команди "Встати!"; 8.6.3. при отриманні команди на переміщення в захисну споруду або пункт розміщення в найкоротші терміни одягнути верхній одяг, організовано вийти за найближчим маршрутом і зайняти своє місце в захисній споруді або пункт розміщення; 8.6.4. незалежно від ситуації, що склалася, бути зібраним, уважно слухати, виконувати та передавати іншим учням команди директора, класного керівника або учителя; 8.6.5. усі здобувачі освіти, які присутні в класі під час сигналу тривоги (наприклад, знаходяться в туалеті, коридорі, на перерві тощо), повинні негайно повернутися до класу або приєднатися до будь-якого класу, який розпочав екстрену евакуацію. Перемістившись у захисну споруду або спустившись на нижні поверхи будівлі, обов'язково приєднатися до свого класу на безпечному майданчику. 8.6.6. Дії учнів, які присутні на заняттях, що проводяться на прилеглій території школи: 1. Виконувати усі команди викладача; 2. При виконанні команди "Лягти на землю", необхідно лягти в поглиблене місце. На відкритій місцевості укриттям може бути канава і будь-яка виїмка в землі. Підійде і будь-який виступ землі, бетонні загородження, насип. 3. При подачі команди "В укриття" пересуватися обережно, дивлячись під ноги та обминаючи незнайомі предмети. 4. Забороняється: - перебувати у стоячому положенні; - вести фото-відео зйомку під час обстрілу; - панікувати, діяти всупереч командам вчителя, без команди тікати; - наступати, бити ногами, переступати, брати до рук невідомі предмети, які будуть перебувати на шляху до укриття. 8.6.7. Дії учнів на перерві: - Перебуваючи на вулиці: лягти на землю, закрити вуха, відкрити рот; при подачі сигналу працівників закладу перейти в укриття. - У разі обстрілу безпосередньо закладу освіти дочекатися припинення обстрілу та обережно перейти в укриття. - Перебуваючи у коридорі та інших службових приміщеннях, окрім класу: рухатися в укриття за заздалегідь ознайомленою схемою руху, впродовж стіни без віконних отворів, при виникненні затору, необхідно сісти (при необхідності лягти), накрити голову руками та відкрити рот. - Заборонено: бігти, штовхати, переганяти, панікувати; повертатися до класу, навіть якщо там забуті речі; вибігати надвір. - Перебуваючи у класі: - відійти від вікон, лягти на підлогу, закрити вуха, відкрити рот; - протягом 2-х хвилин чекати вчителя, якщо вчителя немає, то серед присутніх обрати головного та дотримуватися його вказівок; - обрана особа повинна прийняти рішення про евакуацію в укриття за заздалегідь ознайомленою схемою, при необхідності організувати допомогу постраждалим; - при зустрічі з дорослими (пед. колектив або працівники закладу), доповісти про ситуації (клас, скільки людей знаходилося в класі, скільки дітей було на останньому уроці перед початком обстрілу, чи залишився хтось у класі, потребує, хтось або в допомозі та ін.) і перейти в їх підпорядкування; - прибувши до місця укриття, приєднається до свого класу у заздалегідь визначеному місці. 8.6.8. Дії особи, відповідальної за обстеження прилеглої території закладу та навчальних класів на предмет наявності вибухонебезпечних предметів, пожеж, руйнувань: - проводити обстеження лише після закінчення обстрілу, за наказом директора (або особи, що заміщає його обов'язки); - при переміщенні по прилеглій території бути обережним та уважним; - при виявленні вибухонебезпечних предметів або предметів, схожих з ними: відійти на безпечну відстань; обмежити доступ сторонніх громадян; повідомити про знахідку в поліцію та директора закладу; не користуватися телефоном, переговорними пристроями чи рацією поблизу нього; Забороняється: - зрушувати з місця, перекочувати, брати до рук вибухонебезпечний предмет; - піднімати, переносити, класти в кишені чи сумки; - переміщати предмет у багаття, розводити багаття над ним або поблизу нього; - закопувати в землю або кидати у водоймища; - наступати, наїжджати на предмет; - робити спроби розбирати або розпилювати; - наносити удари (вдаряти по корпусу, а також один боєприпас про інший); - надавати будь-які температурні, звукові, електромагнітні впливи на вибуховий предмет; - при виявленні хоча б одного підозрілого предмета виробляти пошук інших вибухонебезпечних предметів; - користуватися електрозапальничками, курити; - при виявленні пожежі, обриву ліній електромереж, наявність загрози обвалу будівлі та будівельні конструкції діяти відповідно до затверджених заздалегідь навчальним закладом інструкціями з пожежної безпеки, охорони праці та безпеки життєдіяльності. 8.6.9. Дії батьків при загрозі артобстрілу. 1. При раптовому артобстрілі сховатися біля стіни своєї квартири, під'їзду. Не панікувати та не бігти до закладу освіти. 2. Після сигналу про припинення артобстрілу, зателефонувавши класному керівнику, за можливістю можна прийти та забрати дитину додому, обов'язково повідомивши про це класного керівника, вчителя, вихователя. 3. Якщо немає такої можливості, дитина продовжує перебувати у закладі під наглядом освітян. Класний керівник чи вчитель-предметник передає дитини особисто з рук в руки батькам, не допускаючи того, щоб дитина йшла додому самостійно.

9. Алгоритм дій у разі оголошення повітряної тривоги

9.1. Даний алгоритм дій поширюється на учнів, працівників та відвідувачів закладу освіти під час перебування у приміщенні та на території закладу. 9.2. У чергового адміністратора за можливості встановлюється на телефоні застосунок «Тривога!» Компанія Ajax Systems (https://www.facebook.com/ajax.systems.ua) разом із stfalcon.com (https://www.facebook.com/stfalconcom) та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України випустила застосунок «Повітряна тривога». Застосунок доступний у Google Play Market та AppStore. Не потребує реєстрації, не збирає персональні дані користувачів або дані про геолокацію. Надсилає максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривоги системи цивільної оборони навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона. Щоб отримувати сповіщення, потрібно, встановивши застосунок через Google Play Market або AppStore, надати йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження, вибрати Полтавську область. Це допоможе відстежувати початок та кінець повітряної тривоги. для ios: https://apps.apple.com/ua/app/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%B0/id1611955391?fbclid=IwAR3OskPmJzk_k38zmH3Mt2wZWojpjqVzMyiE7F5glQ93xu01t3z1DmVZ-3M для android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ukrainealarm&fbclid=IwAR2YPmwbV0LsuB2Yc2sYNzEp9PenGh11Zq3x-UI_6E-bletMlrAyx3ksrTo У разі відсутності такого застосунку черговий адміністратор повинен контролювати включення звукових сигналів (сирени, гудки тощо) оповіщення про повітряну тривогу в місті. 9.3. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи на робочому місці, необхідно: 9.3.1. Діяти за вказівками керівництва. 9.3.2. Вимкнути у разі необхідності струмоприймачі. 9.3.3. Швидко, без паніки пройти до захисної споруди, зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги чергового адміністратора. 9.3.4. У хвилини небезпеки необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко. 9.4. Як тільки черговий адміністратор чує такий сигнал, він зобов’язаний: 9.4.1. негайно надати керівнику ланки зв'язку або черговому персоналу вказівку на оповіщення усіх, хто знаходиться в закладі, сигналом (три короткі дзвінки) про надзвичайну ситуацію; 9.4.2. забезпечити укриття людей у підвалі та інших безпечних приміщеннях 1 поверху в закладі, де між людиною і вулицею є як мінімум дві стіни, та тримати відкритими виходи із приміщення для тих, хто бажає укритися в інших захисних спорудах, що знаходяться недалеко від гімназії (ті, хто знаходяться у приміщеннях початкових класів, можуть направитися в підвал через вхід на 1 поверсі; зі спортивного залу чи переходу між новим та старим приміщеннями, можна перейти в роздягалки при спортивному залі; учні, які знаходяться в їдальні, переміщаються до дальньої стіни від вікон; з 2-3 поверхів направляються в підвал або через вхід на подвір’ї, або через вхід на 1 поверсі початкової школи, розміщуються на 1 поверсі старшої та початкової школи, де немає вікон та між людиною і вулицею є як мінімум дві стіни); 9.4.3. у разі виникнення в захисній споруді або в пунктах розміщення осередків займання забезпечити їх усунення з використанням первинних засобів пожежогасіння; за необхідності викликати пожежну службу за телефоном 101; 9.4.4. при утворенні завалів у захисній споруді або у пунктах розміщення та неможливості ліквідувати їх власними силами викликати пожежну службу та рятувальну службу за телефоном 101; 9.4.5. якщо серед тих, хто знаходиться в укритті, є діти, не залишати їх без нагляду і, як тільки мине небезпека, зв’язатися з батьками дитини та передати дитину особисто з рук в руки батькам, не допускаючи того, щоб дитина йшла додому самостійно. 9.5. Після завершення небезпеки штаб дає команду про відміну повітряної тривоги, після неї, якщо особам, які знаходяться в укритті, не загрожують обвал будівлі, на шляхах виходу немає пожеж, вибухонебезпечних предметів (нерозірваних боєприпасів), обірваних ліній електропередач, відсутні ознаки наявності в повітрі хімічно небезпечних речовин (аміаку, хлору), можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.

Євросоюз та МОМ розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб

Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Міністерство соціальної політики України та запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня таких було 7,7 мільйона. Очевидно, їхня кількість зростатиме. Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків, пов’язаних з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми. У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях. ***Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн. ***Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся. ***Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру. ***Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями. ***Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці. Кампанія має також на меті спонукати внутрішньо переміщених осіб активніше користуватися гарячою лінією з консультування мігрантів 527. На неї можна зателефонувати анонімно та безкоштовно з мобільного телефону в Україні. Гаряча лінія працює щодня з 8:00 до 20:00.

14880249.jpg
58297207.jpg

Довідкова інформація

Завантажити матеріали кампанії можна тут 

Всю важливу інформацію про активності в межах комунікаційної кампанії буде зібрано на платформі сайту TSN.ua. Стежте також за соцмережами за хештегами #StandWithUkraine, #stoptrafficking та #527передусім.

безпека
Правила поведінки під час онлайн-уроків
bottom of page