top of page

НМТ - 2024

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) — це державна установа, яка здійснює зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на певному освітньому рівні, та проводить моніторингові дослідження якості освіти.

УЦОЯО засновано 2005 року на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

ЗНО: поради старшокласникам

Хочете швидко впоратися з тестом у напруженій екзаменаційній атмосфері? - Почніть готуватися до тестування заздалегідь. - Повторіть увесь навчальний матеріал. - Перед офіційним тестуванням варто спробувати пройти якнайбільше опублікованих тестів — просто заради тестування. Це дасть вам змогу краще ознайомитися з типовими конструкціями тестових завдань. - Дотримуйтеся всіх рекомендацій, як правильно розв'язувати окреме завдання або тест загалом. - Пропускайте! Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі, з якими ви обов'язково впораєтеся. Просто нерозумно не добрати балівлише тому, що ви не дісталися до «своїх» завдань, а застрягли на тих, сенс яких вам не відомий. - Думайте лише про поточне завдання! Коли ви бачите нове питання, забувайте все, що було в попередньому. Думайте лише про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали. - Читайте завдання до кінця! Поспіх не має призводити до того, що ви намагатиметеся зрозуміти умови завдання за «першими словами» і добудовувати його закінчення у власній уяві. Через це ви можете припуститися помилок у найлегших завданнях. - Не засмучуйтеся! Навіть якщо вам здається, що ви зробили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим. - Заплануйте два кола! Тоді ви встигнете набрати максимум балів, виконуючи легкі завдання, а потім зможете подумати й про важкі, які вам довелося спочатку пропустити. ü Напередодні обов'язково виспіться! Виспіться якнайкраще, щоб прокинутися з відчуттям бойового настрою. - Згадайте все! Отже, ви в кабінеті, де проводять тестування. Якщо хвилюєтеся, то заплющте очі, розслабтеся, згадайте на хвилинку щось смішне або приємне. Після того, як опануєте себе, уважно прочитайте запитання. Не може бути, щоб ви абсолютно нічого не знали. Просто не буває такого! Тому не втрачайте надії й не лякайтеся в першу хвилину. Почніть із питання, яке знаєте краще. Поступово згадаються й інші (принаймні дещо — точно). Не знаєте відповіді — залиште запитання й переходьте до наступного. Повернетеся до нього пізніше. - Забудьте про шпаргалки! Попри всі хитрощі, як правило, екзаменатор усе бачить (за статистикою — у 9 випадках із Після того, як ви хоча б одним оком зазирнете у шпаргалку, у вас трястимуться руки, й усе змішається в голові мінімум хвилин на 10. Річ утім, що обсяг безпосередньої пам'яті при такому стресі зменшується, тому доведеться підглядати ледь не кожне слово. А це вже невиправданий ризик.

1
2
bottom of page