top of page

Сімейне навчання

Що таке сімейна форма навчання? 

Сімейна (домашня) форма здобуваття освіти - спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним - школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання. 

Як батьки можуть повернути свою дитину до очної форми навчання?

Для цього батькам потрібно написати відповідну заяву - без жодних пояснень причини зміни рішення. І через два тижні дитина знову може відвідувати школу. 

На який документ посилатися при переведенні на сімейну форму? 

У 2017 році Верховна Рада України ухвалила новий закон "Про освіту". Він передбачає реалізацію концепції Нової української школи, яка серед інших опцій пропонує домашнє навчання. Учень, який навчався вдома, має право отримати повноцінний диплом та атестат, як і всі школярі. 

Коли учню можуть не дозволити продовжити навчатись за сімейною формою? 

У випадку результатів нижче задовілтьного хоча б з одного предмету педагогічна рада може:

  • рекомендувати батькам перевести дитину на очну форму (для учнів 1-4-х класів);

  • перевести учня на очну форму (для учнів 5-11-х (12-х) класів).

До того ж. школа сприяє організації процесу навчання. Учні, які навчаються за сімейним форматом, мають отримувати  шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів. 

Які переваги такої форми навчання?

  • Учень може навчатись будь-де і в зручний для нього час. Він отримує атестат державного зразка чи буде переведений до наступного класу. 

  • Раніше така форма здобуваття освіти була актуальною для дітей, які професійно займаються спортом і не можуть відвідувати школу. Зараз цю форму рекомендують батькам, які виїхали за кордон. Тож якщо їхні діти будуть відвідувати європейські школи, але  не бажають втрачати український навчальний рік, - зможуть отримати й український атестат . 

Як проходить оцінювання? 

Якщо весь освітній процес для дитини організовують батьки, важливо слідкувати за прогросом у навчанні. Вона має не відставати від однолітків, а рівень знань має відповідати показникам Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання два рази на рік. Як його проходили (онлайн чи офлайн), кожен заклад визначає самостійно. 

Програмові вимоги до знань учнів, що навчаються за сімейною (домашньою) формою

bottom of page